Systém značení prádla a oděvů technologií zažehlování

Systém umožňuje jednoduše a rychle individuálně označit pracovní a osobní oděvy a další textilní výrobky pomocí nažehlovacích štítků. Popis se na textilní štítky tiskne na jehličkové tiskárně pomocí speciálně vyvinutého softwaru a vyprání odolné barvicí pásky. Štítek se následně nažehlí na textilii zažehlovacím lisem. Variantně lze použít štítky vytištěné na termotiskárně. Štítky lze odstranit pouze pomocí zažehlovacího lisu speciálním postupem.

Textilní štítky jsou dodávány v různých barvách a velikostech. Pro označení pracovních oděvů personálu lze štítky předem opatřit předtiskem s logem či názvem zařízení podle dodaných grafických podkladů.

K hromadnému značení ložního prádla, ubrusů, textilních reklamních předmětů apod. se používají místo razítkování termotransfery. Termotransfer je silikonový přířez, na který je speciálním barvivem nanesena požadovaná informace - text, logo, symbol, číslo, písmeno atd. Transfer se přiloží na textilii a zažehlí lisem, čímž dojde k vsáknutí barvy do textilie a jejímu trvalému označení.

450
39801