Overaly pro seniory a zvláštní péči

Overaly jsou určeny jako svrchní oděvy pro inkontinetní pro nošení v domácnosti a zařízeních sociální péče. Umožňují výměnu inkontinenčních pomůcek, zipy jsou zároveň opatřeny pojistkou proti nežádoucímu rozepnutí.


Jak vybírat vhodný overal pro ošetřovanou osobu:


* podle umístění zipu  * podle velikosti  * podle střihu (vypasovaný, normální)    * podle délky nohavic a rukávů   * podle speciálních požadavků (zipy na přední straně, střih s návleky na nohy)  

Výběr podle umístění zipu - základní dělení

Zipy umístěné v rozkroku umožňují výměnu inkontinenčních pomůcek, kompresních punčoch či obvazů bez nutnosti úplného svléknutí opečovávané osoby.
Zipy umístěné na zádech jsou našity šikmo tak, aby se vyloučil tlak na páteř ležících osob.
Zipy speciálně umístěné na přední části těla jsou vhodné zejména pro osoby trpící demencí nebo pro osoby se zavedeným katetrem a podobně. 

Výběr podle velikosti

Většina overalů  v nabídce je ve velikostech S-XL.
Ve velikosti XXL jsou pouze modely 4.688 059 v barvě chrpová modř, 4.082 059 v barvě chrpová modř. a 4.705.013 v šedé barvě.

Výběr podle střihu

Většina overalů má normální volný střih. Pouze overaly 4.701 a 4.702 jsou vypasované.

Výběr podle délky nohavic a rukávů

Overaly jsou v provedeních s dlouhými a krátkými rukávy/nohavicemi.
Upozornění: Overaly s dlouhým rukávem lze vždy objednat také v provedení s krátkým rukávem.

Výběr podle speciálních požadavků

Ve zvláštních případech, například pro osoby s demencí a osoby s omezenou pohyblivostí , je vhodné použít overal 4.686.017 který má zip v rozkroku a dva zipy na přední straně.
Overal 4.705.013 má zapínání podélně po celé přední straně od krku k nohavici a je vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí.

Overal 4.709 080 se zipem v rozkroku a na zádech má našité návleky na nohy.

1533
2364