Inkontinenční pomůcky

 

Inkontinencí trpí zhruba 10 % populace. Většinu případů tvoří ženy (některé statistiky mluví až o 50 % žen nad 50 let), únik moči ale trápí také muže nebo děti. U žen se může objevit jako důsledek poklesu pánevního dna po porodu, u mužů někdy signalizuje problém s prostatou. Spouštěčů ale existuje daleko více. Jsou to například genetické dispozice, obezita, cukrovka, úrazy, sedavé zaměstnání nebo náročná fyzická práce.  

 

Co dělat, když léčba nepomůže?

Mnoho lidí se za inkontinenci stydí. Pro správnou léčbu je ale nutné vyhledat odbornou pomoc. Léčbu ovlivňuje několik faktorů a nemusí být vždy úspěšná. Proto vám nabízíme široký výběr inkontinenčních pomůcek, které se dají používat průběžně, nebo jako finální řešení a zjednoduší vám život. V naší nabídce najdete inkontinenční spodní prádlo pro ženy i muže v mnoha různých provedeních a velikostech. O klidný spánek se postarají absorpční podložky v několika rozměrech. Nabízíme také speciální podložky vhodné na židle, křesla a sedačky automobilů. Součástí našeho sortimentu jsou i ochranné plavky v dámském, pánském i dětském provedení. Díky nim si užijete pobyt v bazénu beze strachu a nepříjemností.

 

Spodní prádlo pro inkontinentní  Pratelné podložky na lůžko  Pratelné podložky na křesla  Plavky

 

Jaké typy inkontinence moči existují?

 

Stresová – patří k nejčastěji diagnostikovaným případům inkontinence a postihuje hlavně ženy. Únik moči spouští zvýšený tlak na močový měchýř například při fyzické námaze, kašlání nebo smíchu. Příčinou bývá ve většině případů vaginální porod, může jej ale způsobit také vystavení pánevního dna vysoké zátěži (například při obezitě), náročná fyzická práce a celkově oslabení svalů pánevního dna. 

 

Urgentní – je doprovázena náhlou a akutní potřebou močení, kdy musí člověk vyhledat toaletu v řádech desítek sekund. Pacienti trpící urgentní inkontinencí mají zvýšenou potřebu močení přes den a často i v noci. Příčinou může být zvětšená prostata, zácpa, zánět močových cest, ale i zvýšený příjem tekutin. 

 

Reflexní – způsobuje ji porucha centrálního mozkového systému a často postihuje pacienty vyššího věku. Může k ní ale dojít i při zlomeninách obratlů nebo poškození nervu. 

 

Paradoxní – označuje se často také jako inkontinence z přetékání. Močový měchýř se při ní nedokáže zcela vyprázdnit a postupně se zaplňuje zbytkovou močí. Příčinou mohou být radikální gynekologické operace, cukrovka nebo vyhřezlé plotýnky. Příznaky paradoxní inkontinence jsou malé úniky po kapkách.

 

Návalová – objevuje se často u starších mužů, kteří mají problémy s prostatou. Její zbytnění zabraňuje průchodu moči a ten se tak zcela nevyprázdní. 

 

Psychogenní – spouští ji stres, strach nebo úzkost. Často je záležitostí starších pacientů. 

 

Přechodná – je dočasně způsobená léky, infekcí nebo omezeným pohybem. 

 

 

3 stupně inkontinence

 

Lehká:  

Únik moči při náhlém velkém zvýšení nitrobřišního tlaku (smích, kašel, kýchnutí). Ztráta moči během 4 hodin je 50–100 ml. 

 

Střední:  

Únik moči při mírném zvýšení nitrobřišního tlaku (chůze po schodech, lehčí fyzická práce). Ztráta moči během 4 hodin je 100–200 ml. 

 

Těžká:   

Moč uniká i při minimální fyzické námaze, nebo trvale bez možnosti stav jakkoliv kontrolovat. Ztráta moči během 4 hodin je 200 ml a více.

 


  Pro podrobné roztřídění použijte filtrování produktů 

198
4721
Inkontinenční pomůcky
Genderické rozdělení
Rozměry podložek do lůžka
Rozměry podložek na křesla
Stupeň inkontinence
podložka EMERIS 75x85
P95
podložka FUSION/DERMACARE 90x90
P95
podložka CHAMONIX 85x90
P95
podložka SONOMA 85x90
P95
polohovací podložka DUO+ s absorpční vrstvou
P95
elastický potah na ochranu matrace 200 x 90
P95
podložka na křesla 45x45 cm hnědá
-25%
P95
podložka na křesla 40x50 cm oranžovo károvaná
-25%
P95
podložka na křesla s nopy 40x50 cm
-25%
P95
podložka na křesla 45x45 cm modrozelená
-25%
P95
podložka na křesla 45x45 cm cihlová
-25%
P95
podložka na křesla Sonoma 43x61 cm
P95
podložka na křesla velká 53x58 cm TEX
P95
podložka na křesla 40x80 cm černá
P95
podložka na křesla 40x50 cm károvaná
-25%
P95
inkontinenční fixační kalhotky  PU bílé (1.204)
P95
inkontinenční fixační kalhotky SUPRIMA [1.205] PVC
P95
inkontinenční fixační kalhotky SUPRIMA [1.217] PU
P95
inkontinenční fixační kalhotky s druky [1.250]
P95
inkontinenční slipy s int. sav. vrstvou [1.256]
P95
inkont. kalhotky Bodyguard [1.270] BAVL
P95
Načítám, prosím vydržte...